1960 Ankara doğumlu. Aslen Çorum- Alaca’lı olan iş adamı evli ve iki adam çocuk babasıdır.
İş hayatına 1974 senesinde seyyar satıcı olarak başlamış daha sonrasında meyve sebze ticareti ile iş yaşamına devam etmiştir. Şuan halen etken olarak meyve, sebze ticaretine devam etmektedir.
Bu iş kolu haricinde ise 2002 senesinde İlkim inşaatı kurarak inşaat sektörüne ve Muratoğlu Faktoring’ i kurarak Finans sektörüne girmiş ve her sene Ankara’da ki vergi rekortmenleri sıralamasına girmiştir. 2008 senesinde ise çocuklarını destek vererek hizmet sektörüne yönlendirmiştir, günümüzde hala işletmeye devam edilen Joyland markasını kurmuşlardır.
2011 senesinde Eğitim sektöründe çocuklarını destekleyerek Pi Koleji’nin açılışını gerçekleştirmiştir. 2012 yılına gelindiğinde ise aslolan iş kolu olan meyve, sebze ticaretini büyütmek amacı ile Antalya ilinde 150 dönüm arsa üzerine sera kurarak Muratoğlu ziraat markası ile üretim ve ihracata başlamıştır.
İş hayatı haricinde ise 1984 - 1999 seneleri arasında ankara manav ve balıkçılar odası başkanlığı yapmış ve onursal başkan olarak görevini devretmiştir. 2004-2012 tarihleri içinde Ankara tecim Odası meclis üyeliği görevinde bulunmuştur.
Kemal Muratoğlunun İŞ Hayatın da Aldığı Ödüller

Kemal Muratoğlu Ödülleri Kemal Muratoğlu Aldığı Ödüller Kemal Muratoğlu Başarıları Kemal Muratoğlu Başarı Ödülleri